Jak pożyczać pieniądze jako firma i nie tracić?

Oczywiście to zysk zawsze jest najważniejszym elementem i wyznacznikiem dla każdej firmy, jednak niektóre inwestycje w przyszłość wymagają od nas większego zaangażowania oraz przeznaczenia na ten cel określonej sumy pieniędzy. Dzisiejsze rozwiązania są bardzo pomysłowe, a przede wszystkim są raczej rodzajem inwestycji w nasze przedsiębiorstwo niż stratą. Pewnie właśnie dlatego pożyczki dla firm stają się w Polsce coraz popularniejszą formą pozyskiwania funduszy.

Kto jest pionierem tego rozwiązania?

Pionierem takich pożyczek w Polsce jest w zasadzie jedna instytucja – polski oddział skandynawskiej firmy pożyczkowej Aasa, która postanowiła to ciekawe rozwiązanie wdrożyć na polskim rynku. Zresztą – z powodzeniem. Pomysł na tyle przypadł do gustu nie tylko klientom, ale również fundatorom prestiżowej nagrody Loan Magazine, w którym to  firma Aasa w 2016 roku została nagrodzona za „Biznesową Pożyczkę Roku”.

Co może zyskać firma?

Firma w takich wypadkach zyskuje przede wszystkim niezbędne koszta dla swojej firmy, ponieważ koszta pożyczki to właśnie jednocześnie koszta działalności gospodarczej. Pożyczkę w kwocie od 1000 do nawet 10000 złotych można rozłożyć na elastyczne raty, nie będące zbytnim obciążeniem dla budżetu firmy. To również istotna forma finansowania dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem firmy – pożyczka udzielana jest nawet już od pierwszego dnia istnienia firmy.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*