Co jest dzisiaj dobre dla działalności gospodarczych?

Pieniądze w firmie mogą okazać się potrzebne w zasadzie na każdym etapie jej działalności. Nie zawsze łatwo jest znaleźć określoną kwotę, którą można przeznaczyć na innowacje, wdrażanie nowych zastosowań, projektów czy technologii. Banki zwykle bardzo restrykcyjnie podchodzą do tematu kredytów oraz leasingów i towarzyszą im zwykle duże ilości dokumentów do wypełnienia. Dzisiaj jednak pojawia się na rynku finansowym alternatywa dla tych wszystkich poczynań, jaką są pożyczki dla firm.

Dlaczego właśnie pożyczki?

Przede wszystkim należy zacząć od faktu, że pożyczki zdecydowanie łatwiej jest dostać niż kredyt czy leasing, oparte są na zdecydowanie mniejszej ilości dokumentów koniecznych do jej zrealizowania i nie wymagają przedstawiania doskonałej historii kredytowej, której na przykład młode firmy w ogóle nie posiadają. Pożyczka jest więc najlepszą formą wsparcia dla startupu, na jakim znajdują się dopiero zaczynające swoją działalność przedsiębiorstwa.

Co takiego zyskuje firma?

Dla przedsiębiorców takie pożyczki finansowo wychodzą bardzo oszczędnie oraz atrakcyjnie, ponieważ nie dość, że koszt pożyczki to jednocześnie koszt działalności gospodarczej, to jeszcze można dowolnie ukształtować wysokość raty oraz jej okres spłacania. Pożyczka może być niewielka, na przykład 1000 złotych, ale może to być też kwota rzędu 10000 zł, którą z tradycyjnego bank bardzo ciężko wyciągnąć. Kolejną zaletą jest brak dodatkowych zabezpieczeń.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*